Robot sa skladá z dvoch menších motorov a jedného veľkého s ozubeným kolesom. Pri stavaní sme si pomohli YouTube tutorialom, ale sme ho upravili, lebo moc nešiel.
Príkaz páka sme používali na obsluhu plošiny.
1. Pohyb plošiny bol plynulý. Fungoval dobre oboma smermi. Bolo by super, keby sa dvíhal trochu vyššie ešte. Chválim tiež sa zaradenie vysvetlenia do videa. A verím, že sa môžeme tešiť aj o rok na krásne riešenia :) 2. To je super, že ste ukázali aj ako vie tento stroj manipulovať s nákladom, hoci by možno mohol aj dvihnúť trocha vyššie. Je to však viac vysokozdvižný vozík ako nakladacia plošina. Chýba nám k tomu ešte to auto s nákladným priestorom kam by sme ten náklad vyložili. 3. Myslím, že toto je najviac prepracovaný robot, ktorého ste túto sezónu zostrojili a naprogramovali. Vidieť, že ste sa niečo naučili, gratulujem! Autu trochu chýba nákladný priestor, na ktorý by sa náklad dal vyložiť, ale inak - je to auto, takže dokáže jazdiť, dokáže nakladať aj vykladať pomocou tlačidla, úlohu sa Vám podarilo úspešne splniť, gratulujem!
Toto je môj robot X-Music Robot Má dva motory a jeden senzor na snímanie farby. V mojom prorame využívam veľakrát premennú. Najprv robot pôjde rovno a keď senzor uvidí čiernu, urobí zákrutu. Keď prejde celú dráhu a senzor zaznamená červenú robot zastane. Potom zopakuje melódiu. Potom ukáže na displeji robota priemernú medzeru, najväčšiu a najmenšiu vzdialenosť medzi čiarami (ukáže sa to na počítači v programe) A ukáže aj jednotlivý čas každej čiary (v sekundách) od štartu.
1. Pekne zdokumentovaný model a jeho správanie. Ukážky boli dostatočné. Super. Teším sa o rok na krásne riešenia :) 2. Veľmi pekné riešenie, robí to všetko, čo má. 3. Výborné riešenie. Prehrávanie nie je ešte 100% presné - lebo do časovača raz započítavate a raz nezapočítavate čas potrebný na pípnutie a kvôli tomu sa to druhý raz prehrá o niečo pomalšie (o dobu pípnutia), ale nie je to významná záležitosť. Toto sa Vám podarilo!